Konkurs na logo oraz hasło promocyjne powiatu pszczyńskiego (2012)
Zaprojektowane logo i hasło, będzie symbolem Powiatu i wykorzystywane będzie do celów popularyzatorskich, reklamowych, korespondencyjnych i identyfikacyjnych. W szczególności wykorzystywane będzie podczas wydarzeń i kampanii informacyjno-promocyjnych oraz na gadżetach reklamowo-promocyjnych, papierze firmowym, wydawnictwach, ulotkach, plakatach, nośnikach elektronicznych i w grafice internetowej.
Celem konkursu jest uzyskanie projektu graficznego logo i hasła promocyjnego, które będzie elementem oficjalnej identyfikacji Powiatu, będzie charakteryzowało się pomysłowością, oryginalnością, czytelnością i funkcjonalnością, powinno kojarzyć się z Powiatem – jego historią, tradycją, kulturą, przyrodą lub innymi walorami charakteryzującymi Powiat i jego społeczność.
Logo będzie stosowane wymiennie z herbem Powiatu Pszczyńskiego w sytuacjach gdy użycie herbu jest niewskazane i niezbędne jest jego zastąpienie innym znakiem identyfikacyjnym, stąd zaprojektowane logo nie może zawierać w sobie oficjalnej wersji herbu Powiatu.
Konkursowa prezentacja konceptu wizualnego znaku wraz z hasłem promocyjnym — godło: 080365
Z informacji Starostwa Powiatowego w Pszczynie z dnia 23 marca 2012 r.:
Konkurs na logo i hasło promocyjne powiatu - zakończono przyjmowanie zgłoszeń
21 marca br. upłynął termin zgłaszania prac do konkursu na logo i hasło promocyjne powiatu pszczyńskiego. W tym czasie do siedziby Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęło 112 zgłoszeń uczestników z całej Polski. Profesjonalni graficy, jak i pasjonaci zaproponowali 158 projektów logo, które miałoby stać się rozpoznawalnym symbolem powiatu. Ponadto wpłynęło 114 propozycji hasła promocyjnego. W najbliższym czasie projekty oceni komisja konkursowa, która wybierze 10 najlepszych prac, które zostaną opublikowane na portalach internetowych w celu uzyskania opinii mieszkańców. […]
Z informacji Starostwa Powiatowego w Pszczynie z dnia 11 kwietnia 2012 r.:
Konkurs na logo i hasło promocyjne powiatu - nierozstrzygnięty
Decyzją komisji Konkurs na logo i hasło promocyjne powiatu pszczyńskiego nie został rozstrzygnięty. 29 maca br. po odrzuceniu części nadesłanych projektów, z uwagi na niespełnienie przez nie kryteriów określonych w Regulaminie i ocenie pozostałych pod względem estetycznym i funkcjonalnym, komisja dokonała wyboru 10 najlepszych projektów logo i 10 propozycji haseł promocyjnych.
Następnie wyłonione przez komisję prace zostały opublikowane na portalach internetowych: www.pless.pl, www.infopres.pl, www.pszczyna.naszemiasto.pl oraz www.tygodnikecho.pl, w celu poznania opinii mieszkańców. Internauci mogli się zapoznać z propozycjami komisji w terminie od 30 marca do 3 kwietnia 2012 roku.
4 kwietnia br. komisja zebrała się ponownie w celu skonsultowania wyników przeprowadzonych ankiet i uwag zamieszczonych na w/w portalach internetowych. Po wnikliwej analizie zaproponowano, aby nie rozstrzygać konkursu (zgodnie z regulaminem rozdz. V pkt 7), ze względu na brak propozycji logo i hasła promocyjnego, które spełniałoby jednocześnie oczekiwania organizatorów konkursu oraz mieszkańców powiatu.
Nadesłane projekty logo i hasła promocyjnego nie identyfikowały powiatu, były odtwórcze wobec innych, znanych powszechnie znaków i haseł lub ze względów graficzno-kolorystycznych okazały się niemożliwe do reprodukcji na niektórych nośnikach – np. butony, długopisy i inne gadżety; np. niemożliwe jest pomniejszenie znaku i zachowanie jego czytelności i kolorystyki.
Wszystkim autorom nadesłanych prac bardzo dziękujemy za udział w konkursie.
Z informacji Starostwa Powiatowego w Pszczynie z dnia 29 maja 2014 r.:
Od 1 czerwca br. Powiat Pszczyński będzie posługiwał się nowym systemem identyfikacji wizualnej, który jest efektem udziału w projekcie „Design… do usług!” - realizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.
Na kształt i symbolikę znaku składa się kilka istotnych elementów. Forma powstała z połączenia połowy herbu i okręgu, mającego obrazować perłę oraz uproszczonego symbolu korony. *
Projekt: Studio PROTOTYP, Magdalena Michna–Czyrwik, 2014
|
|