projektowanie herbów, projekt herbu, projekt flagi, projekt sztandaru, projektowanie heraldyki samorządowej, heraldyka, weksylologia, nowe symbole samorząduHeraldyka samorządowa — oferta specjalna dla JST


Dla tych gmin, miast oraz powiatów, które są zainteresowane pozyskaniem lub odnowieniem swoich symboli, przygotowana została specjalna oferta z okazji 30-lecia odnowienia samorządu terytorialnego w Polsce. Standardowa oferta na projekt nowych symboli tożsamościowych — herbu, flagi, pieczęci, sztandaru (lub ich restylizacji) — poszerzona została o specjalistyczne opracowanie z zakresu grafiki użytkowej.

Wieloletnie osobiste doświadczenie projektowe — w szczególności znaków graficznych i systemów tożsamości wizualnej — w połączeniu z kontynuacją rodzinnej tradycji projektowania Jerzego Bąka (ojca), gwarantują, że projekty symboli JST wykonywane są nie tylko zgodnie z zasadami heraldyki i weksylologii, ale przede wszystkim zgodnie ze sztuką profesjonalnego projektowania graficznego.

Takiej oferty trudno szukać u „projektujących” heraldyków i weksylologów w Polsce.

Przedstawicieli urzędów zapraszam do bezpośredniego kontaktu telefonicznego lub skorzystania z formularza.

• • •
Kokarda Narodowa, polskie symbole narodowe, 3 Maja, polska flaga, barwy biało-czerwone, godło Polski Aleksander Bąk
Kokarda narodowa, 3 Maja, Dzień Flagi, Wielka Majówka, herb Polski projekt Aleksander Bąk
Kokarda Narodowa, polskie symbole narodowe, 3 Maja, polska flaga, barwy biało-czerwone, godło Polski Aleksander Bąk


Niedługo świąteczna Majówka — a zatem…
Już w najbliższy weekend okazja do świątecznego cieszenia się polskimi symbolami. W sobotę Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a w niedzielę Święto 3 Maja. Z tej okazji warto zatem przygotować sobie Kokardę Narodową w kanonicznej formie oraz właściwym układzie barw. Dla zainteresowanych poniżej prosta instrukcja wykonania polskiej kokardy:


Polska Kokarda Narodowa, instrukcja wykonania Kokardy Narodowej, jak zrobić Kokardę Narodową Aleksander Bąk

A dla tych milusińskich „co w domu się nudzą” — polskie symbole narodowe w kolorowance dla dzieci w pliku do pobrania:


Polskie symbole narodowe, polskie godło, herb Polski, Orzeł Biały, kolorowanka symbole Polski, Aleksander Bąk, jaki znak Twój?Uwaga! Opracowanie udostępnione zostaje na potrzeby użytku prywatnego na następujących zasadach:
  • dozwolone jest wykorzystanie jedynie w oryginalnej postaci, bez możliwości tworzenia tzw. utworów zależnych — przerabiania lub częściowego wykorzystywania grafik;
  • niedozwolone jest rozpowszechnianie publiczne — w szczególności w internecie — bez uprzedniego uzyskania zgody autora;
  • bezwzględnie zakazane jest użycie opracowania w całości lub częściowe dla celów komercyjnych.


--

Kokarda Narodowa — foto © 2011 Aleksander Bąk

Jak zrobić Kokardę Narodową — opracowanie © 2011 Aleksander Bąk

Polskie symbole narodowe — opracowanie © 2015 Aleksander Bąk


[P] 27.04.2020

• • •

Anna Boduszyńska-Bąk, Otoczenie, wiersze, poezja, Bąk Ordynacja


Dla tych, którzy już wszystko z półek swojej domowej biblioteczki wyczytali, tomik wierszy Anny Boduszyńskiej-Bąk — prywatnie mojej Mamy — dostępny w internetowej księgarni jako ebook lub wydanie papierowe. Zapraszamy:


--
Anna Boduszyńska-Bąk urodziła się w 1944 roku w majątku Chojno Nowe (województwo lubelskie). Rodzinny dom opuściła wraz z rodzicami — Janiną i Mieczysławem Boduszyńskim (żołnierzem AK) — oraz dwojgiem rodzeństwa (Mieczysławem i Aleksandrą), uciekającymi przed sowieckim terrorem.

Od 1948 roku zamieszkała w Poznaniu. Absolwentka Liceum Plastycznego oraz Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych w Poznaniu. Studiowała na wydziale Architektury Wnętrz i Malarstwa Grafiki i Rzeźby. Dyplom uzyskała w 1969 roku w pracowni malarstwa prof. Eustachego Wasilkowskiego oraz gobelinu prof. Magdaleny Abakanowicz. 
Autorskie gobeliny uczestniczyły w latach 1972–1980 w wystawach tkaniny unikatowej w Polsce (Gdańsk, Łódź, Leszno, Katowice, Wrocław, Gorzów, Poznań, Warszawa, Kowary) oraz za granicą (Brno, Aix-les-Bains, Tuluza, Lille, Grasse, Lyon, Hawr). Po 13 grudnia roku 1981 wycofała się z oficjalnego życia artystycznego. 

Debiut literacki miał miejsce w 1998 roku pod pseudonimem Anna Bochyńska.
Mąż — Jerzy Bąk, synowie — Aleksander, Wojciech i Mieczysław.
Ilustracje: 
• Otoczenie — okładka tomiku wierszy © BĄK+Ordynacja / Wojciech Bąk (na okładce kadr tkaniny „Otoczenie” 1977)

[P] 14.09.2017

Ilustracje: 
• Otoczenie — okładka tomiku wierszy © BĄK+Ordynacja / Wojciech Bąk (na okładce kadr tkaniny „Otoczenie” 1977)

[P] 18.04.2020

• • •

Aleksander Bąk, projekt, projektowanie herbów, projekt logo, projekt znaku graficznego, portfolio, herb, flaga, symbole samorządowe, godło Polski, nowe godło, Orzeł Biały


W rzeczy samej — w życiu warto robić to, co się lubi. Pod warunkiem oczywiście, iż wie się jak i… że się żyje :) 

Przyznaję bowiem, że codzienność nie ułatwia życia wedle przyjętego założenia, a wręcz stara się udowodnić, iż jest to po ludzku niemożliwe. Jeśli człowieka nie zwali z nóg wirus niewiadomego pochodzenia to niezbędny do pracy sprzęt skutecznie dowiedzie złośliwości rzeczy martwych. Jak nie stanie w poprzek konfrontacja intelektualna to kłodę pod nogi rzuci ograniczenie administracyjne. Wypada mi zatem przy tej okazji zaświadczyć, że wyłącznie dzięki Opatrzności oraz dobrym ludziom mogę kolejny rok służyć swoją kreatywnością. Deo gratias!

Co zatem udało się w pierwszym kwartale roku 2020 powołać do istnienia w mojej przestrzeni autorskiej? Nowe znaki dla swoich działań wizerunkowych otrzymali znakomici specjaliści — małżeństwo psychologów, doradca technologiczny oraz mistrz wypieku pieczyw i ciast wedle staropolskich receptur. Oby służyły im jak najlepiej.


Projektowanie znaków graficznych Aleksander Bąk, logo, logotyp, projektowanie herbów, heraldyka, symbole samorządowe, identyfikacja wizualna,


Powstał też znak jubileuszowy dla zaprzyjaźnionego miasta. Miejmy nadzieję, że do lata minie w Polsce wszechświatowa „plaga” i będzie można dokonać jego oficjalnej prezentacji. Wspólne wzniesienie świątecznego toastu czeka. 

W obszarze autorskiego projektowania symboli jednostek samorządu terytorialnego, opracowane zostały nowe herby i weksylia dla kolejnych samorządów — powiatu oraz trzech miast. Dla których? To się okaże, gdy opuszczą „czyściec” Komisji Heraldycznej. Żywię nadzieję, że nie będzie to długo trwało, bo na siatkach konstrukcyjnych wykreślane są już następne.


Projektowanie herbów samorządowych Aleksander Bąk, heraldyka, symbole samorządowe, projekt herbu i flagi, projektowanie logo, logotyp, identyfikacja wizualna


--

Ilustracje:
• Oko w oko z orłem © Aleksander Bąk
• Foundry Tooling Weber — znak graficzny © Aleksander Bąk
• Bliskie Pomoce — znak graficzny © Aleksander Bąk
Bany — To Nie Piekarnia! — znak graficzny © Aleksander Bąk

[P] 15.04.2020